تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد

ژل های زناشویی همه چیز درباره ی خودرو

عکس های نایس

مجله خبری Nices.IR

مناظره اقتصادی
دقایقی پیش نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم وارد استودیوی مناظره ها شدند و رسما از این استودیو رونمایی شد.

در حال حاضر این مناظره در ساختمان سیما در حال برگزاری است و هر 8 نامزد در این برنامه، برنامه‌های اقتصادی خود را ارئه خواهند داد....
برای دانلود فیلم  8 نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مناظره اقتصادی اینجا کلیک کنید

این مناظره هم‌اکنون بصورت زنده از شبکه اول سیما و رادیو ایران در حال پخش است.

تکرار مناظره اقتصادی نامزدهای یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری ساعت 21 از شبکه چهارم سیما و رادیو جوان پخش می‌شود.

مهم‌ترین محور‌های این مناظره به شرح زیر است: 

** در ابتدا "مرتضی حیدری" مجری مناظره توضیحاتی درباره چگونگی رسیدن به این شیوه مناظره و کیفیت سوالات ارائه کرد و بر محرمانه بودن سوالات مناظره تاکید کرد.

** حیدری: بینی و بین الله تنها من، ضرغامی و دو تن از مدیران اجرایی سازمان از سوالات خبر داشتند.

** بعد از قرعه کشی غرضی بعنوان اولین کاندیدای پاسخگوی سوالات مجری انتخاب شد و سوالی درباره اشتغال را پاسخ داد.

** غرضی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مشکل اشتغال را تا چه حد و چگونه در دولت خود مورد اولویت قرار داده و حل می کنید، گفت:  مال در 100 سال گذشته تولید نداشتیم و اشتغال وقتی سامان پیدا می کند که تولید سامان پیدا کند و اشتغال بعد از اینکه محکم جلوی تورم بایستیم تولید می شود.

** در ادامه قالیباف در فرصت 30 ثانیه ای خود درباره اشتغال گفت: باید منابع اقتصادی تولید کنیم و  نقدینگی فعلی را به سمت تولید متمرکز کنیم.

** در ادامه حدادعادل گفت: ما باید با دادن یارانه و ... کمک کنیم که کارخانه های تولیدی احیا شده و از تعطیلی آن ها جلوگیری کنیم و اگر    دولت بدهی های خود را ندهد، اشتغال بر روی زمین می ماند.

** همچنین ولایتی در تکمیل سخنان غرضی اظهار داشت: باید تولید را مردمی کنیم و از کشاورزی و صنعت حمایت درست صورت گیرد.

** رضایی در ادامه افزود: بیکاری و تورم دو مقوله جدا از هم هستند، تقویت کارآفرینی در کشور و توانمدسازی از الزامات اشتغال است.

** جلیلی در ادامه به اهمیت بیکاری اشاره کرد و اظهار داشت: برای حل معضل بیکاری باید به مشکلات تولید و اولویت ها بپردازیم و از مزیت های  خود استفاده کنیم.

** در ادامه عارف گفت: صنعت نیمه تمام ما باید کامل شده و سهم یارانه صنعت پرداخت شود و نقندینگی به سمت تولید هدایت شود، رونق فضای کسب و کار سبب ایجاد اشتغال می شود و نیازمند برنامه و طرح های ویژه هستیم که استفاده از صنعت گردشگری از این طر ح ها است.

** روحانی اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار از راه حل های رفع بیکاری است؛ باید فرصت شغلی پایدار ایجاد کنیم.

** در ادامه غرضی درباره اظهارات خود ادامه داد: امکان ندارد در تولید رقابت خارجی را به حساب نیاوریم؛ در ایران هزینه پول بیش از تورم است و تورم 25 درصدی سرمایه ای را برای تولید نمی گذارد.

** در ادامه عارف در فرصت اولیه 2 دقیقه ای خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه  نگاه شما برای نظام تصمیم گیری کشور، تعامل با سایر قوا و نهادهای نظارتی چیست؛ گفت:  ما باید مبنا را بر شایسته سالاری گذاشته و  با استفاده از خرد جمعی و تعامل میان قوا 

** حداد در ادامه گفت: من موافقم که نباید با تغییر دولت کشور از نیروهای کارآمد خالی شود و 

** روحانی گفت: باید از خودمحوری فاصله گرفته و نگذاریم کارشناسان  منزوی شوند و کشور باید فراجناحی اداره شود و باید نقد درست صورت گیرد.

ولایتی ادامه داد: وجه مشترک جریان های سیاسی پایبندی به نظام، ولایت فقیه و قانون اساسی است.

** رضایی در ادامه گفت: معیار من برای بکارگیری افراد کارآمدی و پذیرش ولایت فقیه و نظام است.

** جلیلی ادامه داد: گفتمان نظام انقلاب کارآمدترین گفتمان است. مردم، طیف های مختلف سیاسی و کسانیکه در دستگاه دولتی هستند سه عنصر اساسی در تصمیم سازی های سیاسی کشور هستند.

** قالیباف در ادامه گفت: مردم می خواهند مشکلاشان حل شود، در شورایی شهر ما بودیم هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان بودند و هیچ مشکلی پیش نیامد و باید بر اساس سند برنامه حرکت کنیم نه بر اساس سلایق شخصی.

** غرضی گفت: تقسیم کشور به گروه های مختلف سیاسی خلاف شان نظام  و نقض حاکمیت است.

** عارف در پایان فرصت خود گفت: دولت خاتمی بهترین تعامل را با مجلس اصولگرا داشت و بنده بر همین اساس حرکت می کنم.

 ** در ادامه رضایی بر اساس قرعه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه شما برای مسکن و مهار قیمت آن چیست؛ گفت: مردن در اداره کشور باید دخیل باشند اما الان در اقتصاد نیستند و مسکن مهر اگز بهتر پیش می رفت کار آمدتر می شد و توجه ویژه به مسکن مهر و با انجام اصلاحات در آن، آن را ادامه می دهیم. مقرراتی که برتای محدوده شهرها بوجود آمده بر اساس معماری نوین اسلامی نیست و باید بازنگری انجام دهیم و باید مسکن را از حالت دارایی به سرمایه گذاری تبدیل کنیم تا از تورم ذا از آن بگیریم.

** قالیباف در ادامه گفت: اولویت کاری در دولت من بحث مسکن خواهد بود و باید کیفیت ساخت را بالا ببریم.

** جلیلی ادامه داد: باید نگاه های سودگرایانه را از مسکن دور کنیم لذا باید حل تورم، اصلاح نظام مالیاتی، سیاست گذاری منطقه ای در مسکن و ... از الزامات حل این معضل است.

** عارف گفت: مسکن مهر تورم زایی بالا داشت و ما با رفع اشکالات طرح مسکن ماندگار را اجرا کرده و آرامشی را بر می گردانیم. 

** حداد در ادامه اظهار داشت: مسکن مهر سوداگری مسکن را کاهش داد اما زیرساخت های لازم در کنار خانه ها مورد توجه قرار نگرفت و سهم بودجه ای که در سال های اخیر به مسکن مهر تخصیص داده شد با توجه به وضعیت تحریم ها تناسبی با وضعیت اقتصادی کشور نداشت.

** روحانی ادامه داد: اصل تامین مسکن ارزان برای جامعه ما جزء برنامه های دولت تدبیر و امید است و طرح مسکن مهر با مشکلاتی موجه است ضمن اینکه اصل کار پسندیده است اما با شتابزدگی پیش رفته است. مشکلات مسکن مهر بسیار زیاد است ولی چاره ای نیست که در دولت آینده اشکالات آن مرتفع شود.

** ولایتی گفت: باید با فراهم کردن امکانات در بخش خصوصی برای افراد کم بضاعت از سوی دولت، مشکل مسکن را حل کرده و در شهرهای بزرگ بافت های فرسوده را اصلاح کنیم.

** رضایی در جمع بندی سخنان خود درباره حل معضل مسکن گفت: وقتی بدون محاسبه پارامترهای زندگی مردم تصمیم گیری می کنیم با مشکل مواجه می شویم. در طرح معماری نوین اسلامی کارهای کارشناسی صورت گرفته و اشتغال و اقتصاد مردم در شهرها مشخص است. در این طرح 70 درصد وام را برای مسکن را دولت بصورت تسهیلات پرداخت  می کند و در این چارچوب مسکن مهر را ادامه می دهیم و این طرح دومشکل زیربنایی و فنی و مشکل منابع نقدینگی دارد که باید به آن بپردازیم.


** روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نگاه و شاخص دولت شما برای گسترش و اندازه گیری عدالت اقتصادی در کشور گفت: تولید باید در جایگاه خود قرار گیرد و روی آوردن به واردات بزرگترین بی عدالتی به اقتصاد در کشور است و متاسفانه در کشور میان شعارهای اقتصادی و سیاسی سازگاری وجود ندارد.

** جلیلی گفت: عدالت را باید اصل و مقدم بر پیشرفت بدانیم و اگر بتوانیم عدالت و همه ظرفیت های مردم را بصورت فرصت بروز پیشرفت فراهم کنیم عدالت اجرا می شود.

** غرضی در ادامه اظهار داشت: مفهوم عدالت در این است که دولت باید دست کسانیکه در جیب فقرا قرار می گیرد قطع کند و باید قیمت پول ملی را تثبیت کنیم و بعد به سراغ دیگر کارها برویم. روش های ناقص در دولت های گذشته منجر به قدرت اغنیا و ضعف فقرا شده است. 

** ولایتی ادامه داد: عدالت یعنی در عمل امکانات موجود در کشور بصورت یکسان در خدمت مردم قرار گیرد و شهروند درجه یک، دو و سه نداریم و هر ایرانی در داخل و خارج کشور ایرانی است و باید بصورت یکسان از امکانات بهره مند شود بنابراین عدالت و پیشرفت باید باهم توام باشد.

** عارف گفت: باید برای گسترش عدالت اقتصادی و تحقق آن تولید ثروت کنیم و رشد 8 درصدی را در برنامه های خود در راستای عدالت اقتصادی جلو ببریم. متاسفانه خط فقر بالا رفته و الان به 44 درصد رسیده است. باید تعداد  فقرا را کم کرده و اولویتمان را به اقشار آسیب پذیر تغییر دهیم.

** قالیباف ادامه داد: آحاد مردم باید در استفاده از قدرت برابر باشند و عدالت در بخش های مختلفی چون جغرافیایی، اجتماعی، امنیتی و ... مورد توجه قرار گیرد.در شهرداری توانستیم رشد اقتصادی را بهبود بخشیم و رشد جنوب شهر را بر همین اساس چندین برابر کردیم.

** حدادعادل اظهارداشت: در مبانی برنامه چهارم شاهد انحراف بودیم و باید عدالت و پیشرفت توام با هم باشند، هدفمندسازی یارانه ها بعنوان یکی از نمونه های تامین عدالت در کشور اجرا شد که باید ترویج یابد.

** رضایی ادامه داد: تبعیض و رشوه در سیستم اداری کشور نفوذ کرده و اجازه نمی دهد که توزیع عادلانه که از آرمان های ما بوده اجرایی شود الان دوران شعار تمام شده و اگر قرار بود با شعار مشکلات حل شود تا کنون مشکلات به اتمام رسیده بود. ما در تئوری و شاخص ها مشکل داریم.

** روحانی در ادامه وقت 2 دقیقه ای خود گفت: در عدالت به مسئله رانت و فساد باید اشاره کنیم که متاسفانه در سال های اخیر با آن بسیار مواجه بودیم.عدالت آن فرصت برابری است که برای کل مردم و اتباع ایرانی باید اجرا شود. حمایت از محرومین را باید اولویت قرار دهیم.


http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG
** حدادعادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه دولت شما برای مواجهه با کاهش درآمدهای نفتی در اولین سال دولتتان چیست؟http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG
گفت: برای مقابله با آثار ناشی از کاهش درامدهای نفتی باید در درجه اول به صادرات غیرنفتی توجه کنیم. ما میتوانیم با افزایش صادرات غیرنفتی جای خالی صادرات نفتی را پر کنیم. کشور ما کشوری است که از نظر کشاورزی امتیازات بالا و تنوع اقلیمی دارد و  ما میتوانیم صادرات کشاورزی داشته باشیم. میتوانیم از مزایای گردشگری برای تامین ارز به جای کاهش ارز ناشی از فروش نفت استفاده کنیم باید در کنار اینها دولت انضباط مالی خود را افزایش دهد. ریخت و پاش و مصرف زیاد ما را به ارز نفتی محتاج تر می کند اما میتوانیم با افزایش انضباط مالی راه های دیگری را هم تعقیب کنیم. اقتصاد مقاومتی از جمله اموری است که میتواند کشور را در برابر مسئله نفت بیمه کند. 
http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG
http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG

** روحانی در ادامه به پاسخ به این سوال گفت: چینی ها سنگ های قیمیتی ما را از روی کشتی میخرند و برمیگردانند دوباره به کشورمان و ما متاسفانه داریم خام فروشی می کنیم درحالیکه باید نفت را فرآورده کنیم و جلوی خام فروشی را بگیریم و موانع صادرات را برداریم تا بتوانند با صادرات غیرنفتی، جایگزینی برای ارز نفت باشند. ظرفیت های خالی صنعت ما که بالای 40 درصد است را باید پر کنیم. باید مرکز صادرات برق برای منطقه باشیم. 

** عارف در ادامه گفت: جهت گیری کلی ما اقتصاد بدون نفت است و باید وابستگی بودجه به نفت را به صفر برسانیم و آن را به ثروت ماندگار تبدیل کنیم و در کوتاه مدت انضباط مالی و کاهش هزینه های دولت را پیگیری کرده و کاهش تصدی را انجام دهیم و میتوانیم مزایای خوبی از تجارت و ارتباطات و پروازهایی که از فراز ایران هست داشته باشیم. توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات به ما کمک زیادی می کند. 

**جلیلی گفت:هر چه وابستگی ما به نفت كمتر شود،یك فرصت است و یك بحث مزیت نسبی داریم كه در حوزه‌های دیگر مانند ترانزیت می توانیم از ظرفیت های حداكثری به خوبی استفاده شود كه بیش از نفت برای ما سودآور است.

وی افزود:برخی واردات غیر ضروری به كشور داریم كه پول نفت را صرف این واردات می كنیم.

**ولایتی در  ادامه گفت:برای واردات نفت می توانیم از كشوری كه نیاز به دریا ندارد،استفاده كنیم و باید رابطه خود را با كشورهای دیگر اصلاح كنیم؛لذا وقتی نفت را تحریم كردند ممكن است در آینده محصولات دیگر را نیز تحریم كنند كه ما باید بدانیم كه در برابر آن چه كنیم.

http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG

در ادامه قالیباف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه  گام های عملی دولت شما برای تقویت تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و بهبود فضای کسب و کار چیست، گفت: برنامه دوساله داریم؛ اینکه بتوانیم بحث تولید در یارانه‌ها را در اولویت قرار دهیم، هدایت نقدینگی، جمع‌اوری سفته‌بازی، استقلال بانک مرکزی، انضباط بودجه در دولت، ثبات در سیاست‌ها، بازبینی در حوزه توزیع کالا و خدمات، افزایش کیفیت‌کالاها از دیگر برنامه‌های بنده است و ما  برای دهک‌های پایین جامعه سیاسیت‌های جبرانی می‌گذاریم و باید به جای مساوات عدالت را مد نظر قرار دهیم و ما اگر بتوانیم شبکه توزیع‌مان را مخصوصا در شرایط تحریم در اولویت قرار دهیم.

** حدادعادل در این زمینه گفت: برای رونق‌بخشی به تولیدملی و حمایت از کار و سرمایه باید از وضعیت موجود آسب‌شناسی کنیم و سیاست‌گذاری اقتصادی ما آسیب‌رسان است و با اصلاحات ساختاری و سیاست‌گذاری درست باید به تولید کمک کنیم که نمونه آن در مجلس هفتم با ایجاد سهمیه‌بندی در بنزین صورت گرفت.http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG

** در ادامه جلیلی گفت: تولید‌ملی را باید مهم بدانیم، اگر از کالاهای خارجی حمایت کنیم و به تبلیغ واردات بپردازیم طبیعی ات که تولیدملی ضربه می‌خورد، ما باید بتوانیم برای تولیدکننده پایان کارش را مشخص کنیم که موجب انگیزه تولیدکننده شود.http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG

** عارف گفت: مهم‌ترین کار ثبات اقتصادی و ثبات در تصمیمات است و باید بتوانیم سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها را که تاکنون پرداخت نشده فراهم کنیم و در بخش کشاورزی بتوانیم مشکلات مربوط به این بخش را در بیمه، تضمین کالا و .. حل کنیم. به کسب و کارهای خانگی نیز باید توجه کنیم.

** روحانی گفت: امروز به احساس امنیت اقتصادی لطمه خورده و باید زمینه را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فراهم کنیم، تقویت تولیدملی باید از مصرف محوری به سوی تولیدمحوری برود، با تهمت‌ها و برچسب‌هایی که در جامعه زده می‌شود امنیت اجتماعی وجود ندارد تا مردم بتوانند برای برنامه‌های میان‌مدت و طولانی‌مدت آماده باشد.

http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG
** رضایی گفت: ساختار دولت را بر اساس تولید ملی شکل می‌دهیم و در کنار هر وزارت‌خانه یک اتاق فکر تشکیل خواهیم داد.http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG


* غرضی گفت: تا وقتی که هزینه سرمایه بالاست، تولید شکل نمیگیرد. هزینه سرمایه معادل پولی است که بانک به سرمایه ‌گذار می‌دهد. یعنی بالاتر از تورم. وقتی هزینه سرمایه 25 درصد باشد، هیچ تولیدی در دنیا 25 درصد سود نمیدهد. ما نباید فکر کنیم به صورت بخشی میتوانیم تولید را راه بیندازیم. تولید وقتی شکل میگیرد که هزینه پایین بیاید و علاوه بر بورس بازی، بورس مصنوعی و شبه پول را باید از بین برد تا سرمایه جایگاه خود را پیدا کند. http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG

* ولایتی گفت: تولید را باید در صنعت و کشاورزی دید.تا وقتی تولید مردمی نشده و کارخانه ها به مردم واگذار نشود و دولت بخش مهمی از صنایع و تولیدات صنعتی را داشته باشد، درست نمیشود. آنجا که تولید دولتی ضرر می‌کند از بانک مرکزی می‌گیرد اما بخش خصوصی این امکان را ندارد و وام ‌ها هم گران قیمت است لذا  این برای تولید کننده مقرون به صرفه نیست. در کشاورزی تا نتوانیم قیمت محصولات را تضمین کنیم، کار درست نمیشود.http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG

قالیباف در پایان فرصت خود گفت: ما اقتصادهای خوب دنیا را اگر نگاه کنیم 70 درصد سهمشان در خدمات و 30 درصد در کشاورزی و صنعت است متاسفانه در خدمات ما 35 درصد است. امنیت سرمایه گذار بسیار مهم است ولی امروز در کشور ما این امنیت وجود ندارد. ما نه درست با فساد مبارزه می کنیم و نه اجازه میدهیم امنیت سرمایه گذار باشد و الان نقطه سر به سر در همه مطالعات ارزی و اقتصادی به هم خورده است. باید مشارکت مدنی را تبدیل به اجاره به سمت تملیک کنیم. بخش خصوصی باید واقعا توسعه یابد.

http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG
در ادامه جلیلی در پاسخ به سوال مجری مبنی اینکه گام دوم قانون هدفمندی یارانه ها را چگونه اجرا می‌کنید، گفت: قانون هدفمندی یک قانون است و باید به خوبی اجرا شود. اولین کار برای هر نگاه و سیاست اقتصادی این است که باید به ساختار اجرایی دولت بپردازیم تا سیاست ها عملی شوند. 

http://abartazeha.xzn.ir/lebas/abartazeha.JPG
ادامه دارد...
اولین مناظره کاندیداها،مناظره،خلاصه مناظره،مهم‌ترین محور‌های این مناظره،صحبت های کاندیداها در مناظره

نظرات() 
X بستن تبلیغات

طبقه بندی

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  کدام واژه بهتر است ؟
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات