تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد

ژل های زناشویی همه چیز درباره ی خودرو

عکس های نایس

مجله خبری Nices.IR

نامزدهای ریاست جمهوری در دومین مناظره زنده تلویزیونی چه گفتند؟ 

پس از پایان هشت سوال طبق اعلام مرتضی حیدری هر کدام از کاندیداها از وقت باقی مانده خود برای طرح مطالب و مسائل خود در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی استفاده کرده و به تناسب وقت باقیمانده مطالبی را طرح کردند.

صحبت های پایانی کاندیداها در بخش اول دومین مناظره/ جمع بندی برنامه ها و مسائل فرهنگی

 

هر کدام از کاندیداهای ریاست جمهوری در پایان بخش اول دومین مناظره تلویزیونی از فرصت های باقی مانده برای بیان نظرات خود در موضوع  امور فرهنگی و اجتماعی استفاده کردند.

در پایان بخش دومین مناظره تلویزیونی 8 کاندیدای ریاست جمهوری مرتضی حیدری مجری این مناظره طی سخنانی گفت: موضوعات فرهنگی و اجتماعی تنوع بسیاری دارد، بیش از نیمی از 2 هزار سوالی که از طرف نخبگان، استادان دانشگاه، مردم و صاحب نظران و مراکز تحقیقاتی و آموزشی برای طرح در برنامه های انتخاباتی به ما رسیده است در برگیرنده مسایل فرهنگی و اجتماعی است، به همین دلیل تصور می کنم که نتیجه مناظره امروز در وضعیت نامزدهای محترم برای انتخاب از طرف مردم بسیار تعیین کننده خواهد بود.

حیدری وقت های مانده 8 کاندیدا را به این ترتیب اعلام کرد: محمد عارف 5:20 ؛ محمد غرضی 12:27 ؛ محمد باقرقالیباف 4 دقیقه؛ علی اکبر ولایتی 10:25 ؛ غلامعلی حدادعادل 1:51 ؛ سعید جلیلی 7:24  ؛ حسن روحانی 54 ثانیه؛ محسن رضایی 11:30.

روحانی به مباحث اجتماعی پرداخت/ بیمه را رقابتی کنیم

حسن روحانی که نامش به قید قرعه انتخاب شد در فرصت باقی مانده خود طی سخنانی گفت: معتقدم در بحث سلامت مردم مشکلات بسیار زیادی امروز دارند و برای راه حل آن باید در بحث بیمه، پوشش همگانی داشته باشیم، 5 میلیون نفری که بیمه ندارند بیمه شوند و بیمه را رقابتی کنیم.

انتقاد عارف از محدودسازی فعالیت های سیاسی در دانشگاه ها

محمدرضا عارف نیز در جمع بندی پایانی خود درمورد دیدگاهها و رویکرد فرهنگی اش در دولت آینده گفت: بحثی بین آقای دکتر جلیلی و دکتر روحانی در رابطه با فضای امنیتی در دانشگاه شکل گرفت که من می خواهم در این خصوص توضیحاتی بدهم.

وی افزود: من یک استاد دانشگاه هستم و می دانم یک فضای امنیتی بی سابقه ای متاسفانه در سالهای اخیر در دانشگاهها ایجاد شده و نتیجه آن عملا بی انگیزگی دانشجو بود چرا که هیچ رغبتی نمی کرد در سالهای اخیر در فعالیت های سیاسی و فرهنگی مشارکت کند و حتی اجازه فعالیت های صنفی را در بعضی از فعالیت ها به دانشجو نمی دادند.

ولایتی: حفظ فرهنگ فتوت ایرانی اسلامی در صحبت های نامزدها مغفول ماند

علی اکبر ولایتی در وقت باقی مانده از صحبت های خود با اشاره به نقش مردم در حفظ فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: نکته فراموش شده در مجموع صحبت های نامزدها موضوع نقش مردم در حفظ فرهنگ اسلامی ایران است. نخستین کسی که در این زمینه کار کرده است حکیم ابوالقاسم فردوسی است که با تمسک به روحیه جوانمردی ایرانی و همچنین معنویت اهل بیت شاهنامه را نوشت.

وی در پایان افزود: در ماجرای هسته ای و توطئه بیگانگان باز مردم نقش اساسی داشتند و این نقش در دولت آینده باید گسترش پیدا کند. حفظ فرهنگ جوانمردی که مقتدای خود را از امیرالمومنین و فرهنگ عاشورایی می گیرد از مهمترین فاکتورهای فرهنگی ایران اسلامی است.

جلیلی: بر مثلث مادر و معلم و مسجد تاکید دارم

سعید جلیلی در بخشی از جمع بندی سخنان خود گفت: اگر ما به مادری به عنوان نقشی تمام قد و موثر نگاه کنیم که در جهت فرهنگ تربیت کار می‌کند موثر است. مادر و معلم و مسجد؛ من بر این ثلث تاکید دارم و اگر ظرفیتی برای بهره گیری از آنها فراهم کنیم، بسیاری از آسیب‎هایی که با آنها روبرو هستیم از بین می روند. اگر در این زمینه هزینه و سرمایه گذاری کنیم یعنی خانواده، مسجد و مدرسه؛ مادر، امام جماعت و معلم را در نظر گرفته و درباره آنها سرمایه گذاری کنیم بهتر است. اینکه این افراد شغل دوم و سوم نداشته باشند، ظرفیت ایجاد می‎کند.

غرضی: این تفکر که فرهنگ مذهبی ناشی از قدرت سیاسی است خطاست

سیدمحمد غرضی در بخشی از سخنان پایانی خود گفت: این تفکر که فرهنگ مذهبی ناشی از قدرت سیاسی است خطاست اینکه قدرت سیاسی می تواند در فرهنگ دخالت کند خطاست شما شاهدید در جنگ ایران و عراق حرف اجباری نزدیم خدا لعنت کند رضا شاه را که کلمه اجباری را برای خدمت سربازی آورد که علمای ما در مقابل آن مقاومت کردند.

پاسخ حداد عادل به عارف/ در موضوع شبکه های مخرب ماهواره ای هم باید مثل مواد مخدر مصونیت ایجاد کرد

حدادعادل در جمع بندی سخنان خود گفت: دوست عزیزم دکتر عارف می‎گویند در بحث ماهواره منع ممکن نیست و باید به جوانان و جامعه مصونیت ببخشیم تا تحت تاثیر قرار نگیرند، ایشان مثال اعتیاد را زدند که من هم قبول دارم زمینه فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی دارد. اما سوال من اینجا است اگر عارف رئیس جمهور شود، می‎گذارد موادر مخدر بدون حساب از مرزها وارد کشور شود؟

وی ادامه داد: قطعا ایشان هم جلوی مواد مخدر را می‏گیرند و هم مصونیت ایجاد می‏کنند. ما باید در همه زمینه‌ها مصونیت ایجاد کنیم. اگر از نظر فنی ممکن نبود که از اختیار ما خارج است اما ما تا جایی که می‏توانیم باید مصونیت ایجاد کرده و از ریزش سم به غذای روح مردم جلوگیری کنیم.

رضایی: کسانی که اسلام را صرفا از بعد سیاسی آن می‌بینند نوعی دیکتاتوری جدید درست می‌کنند

محسن رضایی در وقت اضافه خود از باقی‌مانده زمان‌های بخش اول مناظره فرهنگی اجتماعی گفت: آن کسانی که اسلام را صرفا از بعد سیاسی آن می‌بینند نوعی دیکتاتوری جدید درست می‌کنند. بسیاری از دوستان به جای اینکه دین را در سیاست، فرهنگ، ادبیات، هنر و جامعه داخل کنند مسایل امنیتی را در همه شئونات گفته شده دخالت می‌دهند.

قالیباف: اولویت را بر روی نیروی انسانی قرار خواهم داد

محمدباقر قالیباف در جمع بندی سخنان خود با اشاره به این مطلب که از انقلاب، امام و اسلام یاد گرفته ایم که توجه به رویکرد اجتماعی اساس کار ما است، توضیح داد: به جای برنامه ریزی بر روی منابع مادی باید اولویت را بر روی نیروی انسانی قرار دهیم، در این صورت توانسته ایم ققر را در جامعه حل کرده و بر فساد غلبه کنیم. در دوران دفاع مقدس نیز با رویکرد اجتماعی پیش رفتیم و توانستیم با موفقیت های بسیاری روبرو شویم.

وی بیان کرد: متاسفانه در حوزه اقتصاد، فرهنگ و سیاست چنین رویکرد اجتماعی دنبال نشده است، در حوزه فرهنگ نیز آنقدر بی اعتمادی ایجاد شده که توانسته ضربات بسیاری به جامعه امروز وارد کند، نباید فراموش کرد که دولت اجتماعی دولتی است که تبلور حضور اقشار مختلف جامعه است. دولت اجتماعی باید آمار دهد، اما قبل از آمار باید به شعور جمعی نیز اهمیت بدهند.

مشروح خبر صحبت های پایانی کاندیداها در بخش اول دومین مناظره را در این خبر مطالعه کنید.

پاسخ کاندیداها به دو سئوال در حوزه فرهنگی و اجتماعی

در بخش دوم مناظره فرهنگی اجتماعی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، آنها به دوسئوال در این حوزه پاسخ کوتاه دادند.

حداد عادل : مدیران کشور در کارهای غیر فرهنگی باید دغدغه فرهنگ داشته باشند

اولین نامزدی که به قید قرعه انتخاب شد غلامعلی حداد عادل بود که در پاسخ به این سئوال که به نظر شما تهیه پیوست فرهنگی برای طرح های عمرانی و اقتصادی چقدر ضرورت دارد گفت: مقصود از پیوند فرهنگی این است که دستگاههایی که می خواهند در کشور طرحی را اجرا کنند باید دغدغه آثار فرهنگی آن طرح را داشته باشند.

جلیلی: با صادرات خوب در حوزه فرهنگ و هنر می توان از ظرفیت ها به درستی استفاده کرد

سعید جلیلی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که اقدام عملی شما در استفاده از ظرفیت های هنری کشور در رویارویی جنگ نرم چیست گفت: هنر و هنرمندان به خصوص بر مبنای گفتمان و فرهنگ اسلامی ظرفیت های بالایی را برای مقابله با پدیده هایی چون جنگ نرم دارند.

وی در ادامه افزود: در همین راستا یکی از مباحث اصلی و اساسی در این زمینه صادرات بحث های فرهنگی است که باید مبنای قوی هنری و هنرمندانه داشته باشد. بنابراین اولا باید ظرفیت ها به درستی شناسایی کرد و در جهت شکوفا کردن آن تلاش کرد که در این صورت نه تنها با هموطنانمان بلکه با مخاطبان خارج از کشور نیز به درستی ارتباط برقرار کنیم.

روحانی: با 10 میلیون گردشگر مشکل اشتغال کشور حل می شود

حسن روحانی در پاسخ به این سوال که موثرترین اقدام شما در تقویت و توسعه صنعت گردشگری کشور چه خواهد بود؟گفت: مسئله گردشگری مسئله بسیار مهمی از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگ انقلاب اسلامی و شغل است. اگر بتوانیم در طول یک سال 10 میلیون گردشگر وارد کشور کنیم، 13 میلیارد درآمد خواهیم داشت، که براساس آن 4 میلیون اشتغال خواهیم داشت.

وی توضیح داد: در حال حاضر ایران نزدیک به 5/3 میلیون نفر بی کار دارد، اگر برنامه ریزی به گونه ای انجام شود که تنها 10 میلیون نفر گردشگر وارد کشور شود، مشکل اشتغال در کشور برطرف خواهد شد.

ولایتی : نشاط جامعه در گرو حل مساله اقتصاد است

علی اکبر ولایتی در پاسخ به این سوال که الگوی دولت شما برای تحقق شادی و نشاط بیشتر در جامعه چیست؟ گفت: باید موضوع شغل و مساله بیکاری جوانان مد نظر باشد و تا زمانی که مساله اقتصاد و معاش مردم حل نشود صحبت شادی و نشاط در جامعه صحبت بی پایه ای است اگر این مسائل حل شد می توانیم از انواع امکاناتی که در اختیار داریم استفاده کنیم.

غرضی: شبکه هوشمند سلامت را راه اندازی خواهم کرد

محمد غرضی نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش دوم مناظره فرهنگی اجتماعی در پاسخ به این سوال که  فوری ترین اقدام شما برای حل مشکلات سلامت در جامعه چیست، گفت: افتخار من این است که شبکه هوشمند سلامت را راه اندازی خواهم کرد.

وی در تبیین صحبت خود در مورد شبکه هوشمند سلامت توضیح داد من نسل سوم و چهارم تلفن همراه را وارد کشور خواهم کرد که در سطح زیادی می تواند حتی به سلامت جامعه نیز کمک کند.

عارف : در بخش فضای مجازی اولویت با امنیت است / تاکید بر مقابله با بد آموزی‌ها

محمدرضا عارف در پاسخ به اینکه دولت شما چگونه فضای مجازی را ساماندهی خواهد کرد، تصریح کرد: وجود فضای مجازی امروز یک واقعیت است و اطلاعات فراوانی در این فضا رد و بدل می‎شود. علی الخصوص دانشمندان، محققان و دانشجویان که برای کارهای پژوهشی به فضای مجازی نیازمند هستند.

وی افزود: مهم‎ترین مسئله برای اینکه مراودات را به صورت بهینه انجام دهیم، امنیت آنها است. بسیاری از این مراودات جنبه طبقه بندی شده دارد و بسیاری از کشورها در این زمینه آسیب دیده اند. بنابراین اولین گام ما ایجاد امنیت است. گرچه در زمینه حملاتی که می‎شود به همت برخی جوانان وضعیت خوبی داریم و در مقابل حملات نرم دارای مصونیت هستیم.

رضایی : نقد در رسانه ملی را تشویق می کنم

محسن رضایی در بخش دوم مناظره فرهنگی و اجتماعی در پاسخ به این سؤال که نگاهش به وظیفه رسانه ملی در ارتباط با دولت و پیگیری مطالبات مردم چیست؟ تصریح کرد: من هیچ انتظاری ندارم که رسانه ملی نظام، فرهنگ و بسیاری از ارزش های دیگر را فدای دولت کند. من به عملکرد گذشته صدا و سیما نقد دارم زیرا رسانه ملی متعلق به مردم است.
نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر من رئیس جمهور شوم رسانه ملی هر وقت من را نقد کند رسانه ملی را تشویق می‌کنم و درخواست خواهم کرد کسانی که نقد جدی به دولت دارند در رسانه ملی حضور پیدا کنند و من و دولت نیز پاسخگوی این انتقادها باشیم.

قالیباف: توسط سازمان‌های مردم نهاد سبک زندگی ایران و اسلامی را اجرا می کنم

محمد باقر قالیباف درپاسخ به این سوال که دولت شما در تحقق سبک زندگی ایرانی و اسلامی چه برنامه ایی دارد گفت: در این ارتباط دو نگاه وجود دارد. نگاه اول از بالا به پایین است، رئیس دولت در این نگاه حس می کند که رئیس خانواده هاست و می تواند از این طریق تعین تکلیف کند و با یک بخشنامه همه چیز را تحت تاثیرقراردهد. به سبک کره شمالی. اما قطعا این گونه نیست.

قالیباف ادامه داد: در اصل باید سبک زندگی ایرانی و اسلامی از ذهن مردم و خانواده ها بیرون بیاید در صورتی این امر تحقق می یابد که خود مردم آن را تولید کنند. دولت می تواند با توجه به هنجارها و کار فرهنگی توسط سرمایه های اجتماعی و نخبه های فرهنگی این امر رامورد توجه قرار دهد. مردم پایبند به دین و عقاید هستند و باید توسط سازمانهای مردم نهاد توده هایی از جامعه و دانشگاهها بتوانیم در تحقق این سبک زندگی تاثیر لازم را بگذاریم.

مشروح خبر پاسخ کاندیداها به دو سئوال در حوزه فرهنگی و اجتماعی و جمع بندی نهایی 8 نامزد از مناظره دوم را در این خبر مطالعه کنید.

کلید واژه های مطلب:

خسرو حیدری

|

مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری دهم

|

غلامرضا حیدری کرد زنگنه

|

اخبار مرتبط

1

جلیلی: اشرافیت در حوزه فرهنگ و هنر ایجاد شده است/ انتقاد از بحث جدایی فرهنگ از سیاست

2

حداد عادل: داشتن فرهنگ مستقل به معنای ستیزه با جهان نیست/ عدم انتقاد روحانی، قالیباف، ولایتی و رضایی از مباحث فرهنگی حداد

3

غرضی: هنر نه تزریقی و نه تحمیلی است/ بحث جلیلی و روحانی درباره فضای دانشگاه‌ها

4

قالیباف: خانه هنرمندان و خانه سینما بیشترین حمایت را از شهرداری تهران گرفتند/ انتقاد عارف از معماری شهر تهران

5

ولایتی: اهمیت دادن به خانواده و آموزش و پرورش از مقدمات مصونیت سازی فرهنگی است/ رضایی: ذهن فرهنگیان مشغول مسائل اقتصادی است

نظرات() 
X بستن تبلیغات

طبقه بندی

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  کدام واژه بهتر است ؟
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic