تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد

ژل های زناشویی همه چیز درباره ی خودرو

عکس های نایس

مجله خبری Nices.IR

بگو مگوی روحانی و قالیباف درباره ماجرای کوی دانشگاه / مناظره عارف و جلیلی و حداد درباره عکس خاتمی / بحث داغ هسته ای

مناظره سوم نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع سیاست داخلی و خارجی آغاز شد. گزارش گونه مهر از جلسه مناظره در ادامه آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین قرعه مناظره به‌نام محسن رضایی افتاد. گزارشی از سخنان محسن رضایی و نقد نامزدها و در نهایت پاسخ وی در ادامه آمده است.

 

نفر اول محسن رضائی

کشمکش بس است

* امروز مردم ایران از کشمکش‌ها خسته شده اند و مدیریت جناحی دیگر جوابگو نیست. کشمکش بس است.

*ما میخواهیم دولتی روی کار بیاید که به یک خیزش رو آورد و دولت فراگیر و جامع امید را درست کند. از همه می خواهیم برای این کار به کمک ما بیایند.

*ما می خواهیم به یک روابط اقتصادی مطلوب دست پیدا کنیم و در صحنه بین الملل در کنار دستیابی به قدرتی که امروز آن را در اختیار داریم، به توسعه اقتصادی و سیاسی برسیم.

سوال ولایتی از سیاست خارجی

* من می خواستم بدانم سیاست دکتر رضایی در حل مسائل بین الملل چیست.

روحانی: مدیران دلسوز را برگدانیم

* باید بر مسیر وحدت و انسجام حرکت کنیم و اگر می خواهیم کشور را در مسیر جدید قرار دهیم باید مدیران دلسوزی که منزوی شده اند را برگردانیم. حتی در سال های اخیر همکاران و دوستان انقلابی را نیز دفع کرده ایم.

حداد عادل: روش دیپلماسی شما چیست؟

* جناب آقای رضایی در مورد سیاست خارجی روش خودشان را توضیح ندادند بلکه نتایج را گفتند. بنده می خواهم بدانم با کدام روش این کار انجام می شود.

جلیلی : نظری ندارم

سعید جلیلی در این زمان ترجیح داد سوالی نپرسد.

قالیباف: شیوه وحدت شما چیست

* سوال من این است که آقای رضایی می خواهند با چه روشی به سمت وحدت بروند؟

عارف : میزبان من در سفر انتخاباتی آذربایجان دستگیر شد

* بنده امروز یک موضوع را مطرح می کنم که ببنم نظر شما در این باره چیست. بنده تا سه چهار روز قبل به بازار تهران رفته بودم و چند جوان شعار درود بر عارف و سلام بر خاتمی در بازار سر دادند که این افراد را برای چند ساعت دستگیر کردند و با پیگیری فراوان و مکرر خود من آنها آزاد شدند.

* در اولین سفری که من به استان آذربایجان داشتم میزبانی داشتم متاسفانه پس از بازگشت من از استان، میزبان را دستگیر کردند و او اکنون سه هفته است که دستگیر شده و خانواده اش هنوز هیچ اطلاعی از وی ندارند.

* تعدادی از جوان ها عکس بنده، آقای خاتمی و آقای سیدحسن خمینی را که در کنار هم بودیم تبدیل به پوستری کرده اند و در بعضی از استان ها از پخش این پوستر جلوگیری شده است. راهکار شما برای این که ان شاء الله در آینده این مسائل اتفاق نیفتد چیست؟

غرضی: جلب رضایت عامه از طریق کانال های قدیمی؟

*این طور که بنده تشخیص می دهم سیاست داخلی مبنی بر جذب رضایت عامه است و این امر با فرمایشات شما نیز مغایرتی ندارد آیا جلب رضایت عامه از طریق کانال های تعریف شده انجام می شود یا کانال های جدیدی را معرفی می کنید؟

پاسخ رضایی به منتقدان

* خوشبختانه بسیاری از اظهارات موید رویکرد من در اداره کشور بود. متاسفانه امروز خیلی از افراد در کشور سرجای خود نیستند و ما اولین کاری که می کنیم این است که هر کسی را سر جای خود قرار می دهیم و مطمئن هستم که 50 درصد مشکلات با این روش حل خواهد شد.

* باید یک دولت فراگیر با دو محور ایجاد شود یکی آن که کارآمد باشد و دوم آن که رهبری و نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول داشته باشد. از این جا به بعد برای من مهم نیست.

*ما به بحث آزادی‌خواهی تنها به عنوان یک احساس نگاه نمی کنیم ما به دنبال آن هستیم که نهاد آزادی را در این کشور مستقر کنیم.

* بعضی از صحبت ها متاسفانه حکایت از دعوا دارد که ما معتقدیم همین مسئله باید حل شود. ما می‌گوییم دعوا و کشمکش بس است مردم امروز مشکل نان دارند.

*در سیاست خارجی من از استراتژی قیچی استفاده می کنم این قیچی دارای دو لبه است که یک لبه آن کارآمدی اقتصادی و لبه دیگر این که قوی ترین دیپلمات های کشور را بسیج می کنم.

نفر دوم محمدباقر قالیباف

دولت مورد پذیرش مردم نباشد نمی تواند مذاکره کند

قالیباف به عنوان نفر دوم از برنامه های خود گفت که مهترین بخش های آن در ادامه آمده است:

* دولتی که مورد پذیرش مردم خودش نباشد، در پشت هیچ میز مذاکره ای موفق نخواهد بود.

* معتقدم حوزه دیپلماسی ما در سالیان گذشته نتوانسته در تحقق اهداف سیاست خارجی ما موفق باشد. کسی با رویکردها مشکلی ندارد و نیازمند تغییر در رویکردهای مدیریتی که یکی از آنها سیاست خارجی است هستیم.

عارف: بخش نگری کردید

* در بحث معماری ایرانی اسلامی شما نمی توانستید پیشنهاد دهنده باشید. در بخشی نگری فقط به پروژه های عمرانی تهران توجه شد در حالی که نسبت به سایر موضوعات مانند محیط زیست بی توجهی شد.

*: گفته می شود فروش تراکم در تهران و در زمان شهرداری شما باعث گران شدن زمین شده است آیا شما تراکم را پیش فروش کرده اید که قالیباف همانجا پاسخ داد خیر تکذیب می کنم.

غرضی: برنامه شما برای بهره گیری از استعداد جمعی چیست؟

* آیا شما استعداد جمعی را برای حل مشکلات سیاست داخلی قبول داشته و برنامه ای برای این موضوع دارید.

ولایتی : نکته مغفول تربیت نیروی متخصص است

* در سیاست خارجه به جز این نکاتی که آقای قالیباف گفتند نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که یکی از آنها تربیت نیروی متخصص و کارآمد است.

دفاع روحانی از سیاست خارجی دوران ولایتی

* تعجب می کنم که آقای قالیباف می گوید سیاست خارجه ما تاکنون موفق نبوده است. ایشان استثنا هم قائل نشد.

* در زمان هاشمی و بعد از جنگ تکنولوژی از کشورهای مختلف وارد ایران شد. در زمان آقای هاشمی باقیمانده سرزمین را از ارتش بعث بازپس گرفتیم و اسرا و آزادگان را به کشور بازگرداندیم و صدام در سازمان ملل محکوم شد.

* در دوره خاتمی کشور از بحران نجات پیدا کرد. دو کشور منطقه مورد هجوم قرار گرفتندو ایران نیز جزء لیست بود اما با برنامه ریزی جدا شد.

حداد عادل : عده ای از طرفداران عارف با عکس خاتمی مقابل صداو سیما بودند

* بنده یک توضیحی بدهم درباره اظهارات آقای عارف، آن کسانی که در بازار تهران اسم ایشان را به همراه آقای خاتمی بردند و دستگیر شدند، حتما توسط یک سلیقه فردی این کار انجام شده است که یک اشتباهیست که ممکن است حتی در صورت رئیس جمهور شدن آقای عارف نیز اتفاق بیفتد.

*عارف در پاسخ به حداد عادل گفت: بنده هم همین اعتقاد را دارم و معتقدم که باید از همین سلیقه های فردی جلوگیری شود.

دادگاه میکونوس در زمان هاشمی

* همین الان که ما به صدا و سیما می آمدیم، عده از طرفداران آقای عارف عکس ایشان و آقای خاتمی را در دست داشتند اما هیچکس به آنها کاری نداشت.

* کشور در زمان آقای هاشمی با بحران مواجه شده است و همان زمان بود که داستان میکو نوس به وجود آمد و رئیس جمهور هم در همان زمان ممنوع الخروج شد و بوش نیز کشور ما را محور شرارت معرفی کرد.

واکنش جلیلی به اظهارات روحانی و عارف

* منطقی گرایی و دیپلماسی عمومی که در اظهارات آقای قالیباف مطرح شد، الان هم موجود است، سوال من این است که ایشان چگونه می خواهند این موضوعات را اجرا و دنبال کنند؟

انتقاد جلیلی از برنامه قالیباف

* در بخشی از برنامه آقای قالیباف مسائلی بیان شده است که زیاد با تفکرات ایشان نمی خواند. در برنامه ایشان آمده است؛این نظامی که می خواهد خود را حاکم بر جهان معرفی کند و در این بین از چند کشور دیگر کمک می گیرد، یکی از نکاتی است که ما با آن مخالفیم و این موضوع از نکات مثبت در سیاست خارجی ماست. البته وزارت خارجه نیز باید خیلی قوی تر از شرایط فعلی عمل کند.

حکم جلب برای هاشمی

* آنچه آقای روحانی مطرح کرد، مورد بحث است، در زمان برخی دوستان که شعار همراهی با نظم جهانی سر داده می شد، دوبار حکم جلب برای آقای هاشمی صادر شد و با آن همه همراهی که در افغانستان در زمان آقای خاتمی صورت گرفت، آمریکا، ایران را محور شرارت معرفی کرد. روحانی در پاسخ به این اظهارات جلیلی گفت: اما با این وجود منافع امنیت ملی ما حفظ شد.

*جلیلی درباره اظهارات روحانی ادامه داد: منافع بعد از زمانی محقق شد که در عراق و افغانستان، آمریکا زمین گیر شد.

پاسخ روحانی به جلیلی

* روحانی نیز در پاسخ به اظهارات جلیلی گفت: خوب این موضوع هم در زمان آقای خاتمی بود و آنها در آن دوران، در عراق و افغانستان زمین گیر شدند و آنچه شما می گویید درست نیست چون بالاخره تاریخ را نمی توان تحریف کرد.

*جلیلی در ادامه تصریح کرد: در فضایی که بعد از دوران اصلاحات ایجاد شده، آنها در افغانستان و عراق زمین گیر شدند و مجبور به خارج کردن نیروهایشان از عراق شدند، مهم این است کسانی که فکر می کردند بعد از عراق و افغانستان آمریکا به دنبال حمله به ایران بود، در محاسباتشان شکست خوردند .

انتقاد جلیلی از سخنان عارف درباره خاتمی

*وی درباره اظهارات عارف نیز در برخورد با سلایق مختلف خاطر نشان کرد: درباره برخورد با سلایق باید بگویم اگر از کسی که بزرگترین خلاف قانون را عمل کرد یاد کنیم، این ظلم بزرگی است، چرا که آنها به قانون تمکین نکردند و مشکلات زیادی برای کشور به وجود آوردند.

عارف:عکس خاتمی ممنوع است؟

*عارف در پاسخ به این سخنان جلیلی گفت: بنده از شما به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی یک سوال دارم، آیا سلام بر خاتمی و نشان دادن عکس ایشان خلاف قانون است؟ که جلیلی پاسخ گفت: من این بحث را ندارم.

*جلیلی ادامه داد: اگر کسی بعد از انتخابات فتنه ایجاد کرد، مطرح کردن نامش ظلم بزرگی است، قانون می گوید که اگر شورای نگهبان انتخابات را تائید کرد، دیگر کسی حق ندارد حتی با وجود داشتن کسوت ریاست جمهوری بگوید انتخابات نادرست بوده و آن را زیر سوال ببرد.

قالیباف:  کارنامه اصلاحات در حوزه دیپلماسی چیست؟

*در زمان شهرداری ما توانستیم مجمع شهرداران آسیایی را با حضور 100 شهردار آسیایی تشکیل دهیم که دبیرخانه آن در تهران بود و همچنین امروز شهردار تهران معاون (UCGL) است؛ در حوزه دیپلماسی شهرداری کارهای جدی انجام داده است.

*قالیباف خطاب به حسن روحانی افزود: در حوزه دیپلماسی که شما صاحب‌نظر هستید، حرف من این است، آیا همه روزهایی که سیاست ما این بود که خود را به اتحادیه اروپا نزدیک کنیم و نگذاریم سیطره آمریکا به اروپا بیفتد، ضعف دیپلماسی ما نبود؟!

نظرات() 
X بستن تبلیغات

طبقه بندی

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  کدام واژه بهتر است ؟
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات