تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد

ژل های زناشویی همه چیز درباره ی خودرو

عکس های نایس

مجله خبری Nices.IR

بگو مگوی روحانی و قالیباف درباره ماجرای کوی دانشگاه / مناظره عارف و جلیلی و حداد درباره عکس خاتمی / بحث داغ هسته ای

مناظره سوم نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با موضوع سیاست داخلی و خارجی آغاز شد. گزارش گونه مهر از جلسه مناظره در ادامه آمده است.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین قرعه مناظره به‌نام محسن رضایی افتاد. گزارشی از سخنان محسن رضایی و نقد نامزدها و در نهایت پاسخ وی در ادامه آمده است.

نفر سوم غلامعلی حدادعادل

چرا باید به کدخدا لبخند بزنیم؟

غلامعلی حداد عادل کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نفر سومی بود که بحث های خود را ارائه کرد.مهمترین بخش های سخنان وی در ادامه آمده است.

* در سیاست خارجی حل مسئله تحریم اولویت دارد مهم این است که چگونه برخی می گویند مشکل مدیریتی، برخی می گویند ظرافت های دیپلماسی ، برخی می گویند اگر به کداخدا لبخند بزنیم مشکل حل می شود و برخی نیز دولت فعلی را مشکل می دانند.

* آمریکایی ها روزی در مقابل ما به مذاکره می نشینند که بدانند ملت پشتیبان ما است و ما از استقلال و عزت دست بر نمی داریم

جلیلی: نظری ندارم

قالیباف: چرا می گوئید مدیریت ما تاثیری در تحریم  نداشته است؟

* ما بحثی با آرمان ها، اهداف و حرکت حق طلبانه نداریم، اما شما فرمودید با مدیریت این قضایا حل نمی شود، از قضا بنده معتقدم دیپلماسی ما است که نمی تواند سیاست خارجی ما را آن طور که باید و شاید با کمترین هزینه، منافع ملی ما را تامین کند . اگر مد نظر جنابعالی این است که مدیریت تاثیری ندارد، بفرمایید چرا؟

عارف : چگونه از موضع اقتدار مذاکره می کنید؟

شما فرمودید از موضع اقتدار مذاکره کنید و سوال من از شما این است که چگونه به شرایط می رسیم که بتوانیم این مذاکره متعادل را داشته باشیم؟

غرضی: آموزش پرورش شما عزت آفرین نبود

* شما زحمات بسیار زیادی در آموزش و پرورش کشیده اید، ولی آموزش و پرورش ما و آموزش عالی، جوانها را در سن 27 سالگی به اشتغال نمی رساند، زمانی که شما آموزش و پرورشتان و آموزش عالیتان توانایی اینکه این استعدادها را به زندگی برساند ندارد، چطور می خواهید بگویید که ما عزت و اقتدار داریم؟

رضایی: ما مقاومت کنیم که مردم گرسنه بمانند؟

* واقعا تعجب می کنم که آقای حداد عادل شعاری صحبت می کنند. مگر می شود کشوری را با شعار اداره کنیم؟ ما اکنون وقت نداریم حتی یک دقیقه از وقت ملت ایران را بگیریم.

* ما گرفتار دو گروه شده ایم، یک گروه که دائما شعار مقاومت می دهند و گروه دیگر  کسانی هستند که می گویند کار تمام شده است و باید تسلیم شویم.

*آقای حداد عادل می گوید زمانی آمریکائیها کنار می آیند که ما مقاومت کنیم، مفهوم این حرف چیست؟ ما مقاومت کنیم که مردم گرسنه بمانند؟

ولایتی: باید مقاومت توام با تدبیر باشد

* باید مقاومت توام با تدبیر باشد و در برابر زیاده خواهی ها با درایت و تدبیر عمل کنیم و این در گذشته سابقه داشته است.

روحانی: صحبتی ندارم

حدادعادل: شعار نمی دهم

* در جواب  آقای عارف که سوال می کنند چگونه به عزت می رسیم می گویم رهبری راه را نشان داده اند باید در مسیر جهاد اقتصادی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی گام برداریم وقتی می گویم مقاومت شعار نمی دهم.

* این که آقای ولایتی می گویند در گذشته سخت تر بوده فکر نمی کنم این گونه باشد امروز چون قدرت و اثر ما در جهان بیشتر شده است که یک نمونه آن بیداری اسلامی است دشمنی دشمنان سخت تر از گذشته شده است.

* در دولت خاتمی نیز کتابی با عنوان مبانی نظری برنامه چهارم توسعه منتشر شد که در یک عبارت آن کتاب آمده است: "در حال حاضر به نظر می رسد با ورود بحران در دو عرصه داخلی و خارجی کشور، ایران را نمی توان یک قدرت در عرصه جهانی تعریف کرد در شرایط جدید حتی نمی توان کلمه قدرت ملی را درباره ایران به کار برد."

انتقاد عارف به حداد عادل و پاسخ رئیس مجلس هفتم

*در ادامه عارف در تذکر به حداد گفت: دفعه قبل هم دکتر حداد مسائلی را راجع به کتاب مبانی برنامه چهارم گفتند. بحث این است که این کتاب مبنای برنامه قرار گرفته است یا خیر. اگر مبنا قرار گرفته چرا خودش این قانون را در مجلس هفتم ابلاغ کرد و در مجلس آن را اصلاح نکرد.

حداد:قانون را اصلاح کردیم

*حداد در پاسخ گفت: ما همان موقع به دلیل این که در قانون برنامه از جهت مبانی اشکال داشتیم از شورای نگهبان برگرداندیم و برخی مواد آن را اصلاح کردیم که یکی از آنها مربوط به مسائل اقتصادی بود.

نفر چهارم حسن روحانی

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نفر چهارمی بود که از برنامه های سیاسی خود گفت.

* در زمینه سیاست داخلی سیاست دولت تدبیر و امید بر مبنای تامین امنیت و ایجاد آرامش برای همه مردم ایران است تا بتوانند در خانه و یا در سفر آرامش و امنیت لازم را داشته باشند.

* مردم باید در همه ابعاد زندگی آزادی مسئولانه را احساس کنند. هر جا که خواستند نظرشان را اعلام کنند و یا در انتخابات بیایند و انتخاب خودشان را انجام دهند البته در حال حاضر سختگیری هایی در انتخابات وجود دارد که به نظر من نیاز نیست همانطور که آقای عارف اشاره کردند من نیز مواردی را دارم که ذکر نمی کنم.

کتاب البرداعی سیاست مارا تائید می کرد

* اینکه اشاره شد در دولت سازندگی و اصلاحات سیاست خارجه ایراد داشت تعجب می کنم. برای این موضوع به کتاب البرادعی مراجعه کنیم که می گوید جنگ پشت دروازه ایران بود اما ایران با تدبیر آن را حل کرد.

حدادعادل:ماجرای کدخدا چه بود؟

غلامعلی حدادعادل در پاسخ به اظهارات حسن روحانی درباره سیاست خارجی گفت: سوال بنده این است که در تبلیغات آقای روحانی آمده بود باید با کدخدا کنار بیاییم. اگر منظور از کدخدا آمریکاست یعنی ما رعیت این کشور هستیم؟ روحانی نیز در پاسخ به اظهارات حداد افزود: اشتباه به سمع و نظر شما رسانده اند و حتما در مورد این موضوع توضیح خواهم داد.

جلیلی خوب شد به کتاب البرادعی اشاره کردید

در ادامه سعید جلیلی درباره اظهارات روحانی گفت: ایشان به مثال خوبی اشاره کردند و از کتاب آقای البرادعی اسم بردند. در کتاب البرادعی و در صفحه 143 اشاره شده است نه تنها پیشنهاد سه کشور اروپایی توهین آمیز بود و لحن بدی داشت بلکه منافع محدودی برای ایران به همراه داشت. آقای روحانی هم در صفحه 183 کتابشان پاسخ داده و می گوید که ایران دریافت های ناچیزی در برابر موضوع وزرا سه کشور اروپایی داشت.

قالیباف: ماجرای سهم روحانی در کوی دانشگاه

*در ادامه محمدباقر قالیباف درباره اظهارات روحانی گفت: سال 82 بعد از حوادث 18 تیر دانشجویان هر ساله به دلیل حمله به کوی دانشگاه مراسمی برگزار می کردند بنده در جلسه ای خطاب به آقای روحانی گفتم که بهتر است بگذاریم دفتر جلسه خود را درباره مراسم 18 تیر برگزار کند و دانشجو در چارچوب قانون بتواند حرفش را بزند اما ایشان گفتند دنبال دردسر هستید؟

* در سال 82 در شورای امنیت در جلسه ای در وزارت کشور بنده معتقد بودم که در حوادث کوی دانشگاه و طرشت که نیروی انتظامی تمام قد جلوی لباس شخصی ها ایستاد افراد حاضر دانشجو نیستند و با اصرار مجوز ورود برای بررسی موضوع را گرفتند آن شب هم به همه اطمینان دادم که هیچ اتفاقی نمی افتد و هیچ اتفاقی هم نیفتاد.

محسن رضائی:در زمان جلیلی و روحانی افراط و تفریط شد

* در زمان آقای جلیلی و هم در زمان آقای روحانی افراط و تفریط شده است . در زمان آقای روحانی اگر چه از جنگ جلوگیری شد آیا نمی توانستیم با هزینه کمتر این موضوع را دنبال کنیم یا در زمانی دیگر با سولانا توافق کرده بودیم و بهتر نبود که این موضوع ادامه پیدا می کرد چون شرایط به نفع ما بود.

* بله دوستان موضوعات را با رهبر معظم انقلاب چک می کردند اما باید به افراط و تفریط پایان دهیم. آیا دوستان می خواهند از گذشته بدون کم و کاست دفاع کنند؟

پاسخ جلیلی به میانه روی رضائی

*سعید جلیلی در پاسخ به اظهارات محسن رضایی گفت: راه رفتن بین حق و باطل معنی اش میانه روی و جلوگیری از افراط و تفریط نیست اطلاعاتی که آقای رضایی به آن اشاره می کنند مبنایش درست نیست چرا که در زمان آقای لاریجانی معاون ایشان توافقی با آقای سولانا انجام داده بود اما سولانا در نهایت زیر حرفش زد.

رضائی خطاب به جلیلی:یعنی هیچ اشتباهی نکردید؟

رضایی درباره اظهارات جلیلی نیز گفت: موضوعات که بنده مطرح کردم به هیچ عنوان نادرست نیست این گونه که شما مطرح می کنید معتقدید که در زمان شما هیچ اشتباهی صورت نگرفته است که جلیلی پاسخ داد: حتما اشتباه بوده است و باید با بیان آن نسبت به رفع ایرادات اقدام کرد.

تذکر حدادعادل به رضائی

در ادامه حدادعادل در اعتراض به نحوه سخن گفتن محسن رضایی افزود: آقای رضایی به شکلی صحبت می کند که گویا فقط جناب ایشان مردمی است و ما مردمی نیستیم. همه ما به فکر مردم هستیم اما راه های متفاوتی در پیش گرفته ایم.

ولایتی: لاریجانی داشت مسئله را حل میکرد

*می خواستم حرفهای آقای رضایی را تائید کنم، آقای لاریجانی در مذاکرات با سولانا به جاهای خوبی رسیدند، اما اتفاقاتی که این وسط افتاد، این بود که همزمان با مذاکرات آقای لاریجانی با سولانا یکی از مقامات ما در نماز جمعه گفت: ما مذاکره نمی کنیم.

نظرات() 
X بستن تبلیغات

طبقه بندی

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  کدام واژه بهتر است ؟
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات