تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد

ژل های زناشویی همه چیز درباره ی خودرو

عکس های نایس

مجله خبری Nices.IR

سه شنبه 28 خرداد 1392

سخنان حسن روحانی در اولین نشست خبری قسمت دوم

نویسنده: نوید   طبقه بندی: اخبار، 

اولین نشست خبری روحانی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در اولین نشست خبری خود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و خیرمقدم به اصحاب رسانه اظهار داشت: لازم می دانم از ملت بزرگ و هوشمند ایران به خاطر خلق این روزهای به یادماندنی در تاریخ این کشور تشکر کنم.

روحانی با بیان اینکه این فقط یک انتخابات و حضور نبود بلکه اعلام اعتماد و مشارکت فعال و آغاز فصل نو بود تصریح کرد: همه می‌گفتند غصه‌ها به سر آمده و مردم پای صندوق شرایط نوینی را خلق کرده اند و پس از اعلام نتیجه انتخابات همه پیروز بودند.

*اولین قفل با کلید من گشوده شد

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه شما نماد انتخاباتی خود را «کلید» معرفی کردید بنابراین اولین قفلی که کلید شما خواهد گشود چه قفلی است گفت: اولین قفل باز شد که آن قفل نیز مسئله سرمایه اجتماعی بود که مهمترین سرمایه به شمار می‌آید و سرمایه اجتماعی با مشارکت گسترده مردم ارتقا یافت و شادمانی سراسری مردم نیز نشان داد که ایران باز هم برترین است.

خبرنگار شرق نیز به پشت تریبون رفت و با اظهار امیدواری از اینکه انشاءالله در دولت آقای روحانی شاهد بازگشایی انجمن روزنامه‌نگاران باشیم به طرح این پرسش پرداخت که با توجه به حمایت آقایان هاشمی، خاتمی و آمدن آرای اصلاحات به سبد شما آیا پیگیر مطالبات اصلاح‌طلبان و احزاب و گروه‌ها خواهید بود که رئیس‌جمهور منتخب پاسخ داد: از همه آنهایی که حمایت کردند صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  اضافه کرد: یادمان باشد بنده از امروز رئیس جمهور منتخب همه ملت ایران هستم و آنچه که وظیفه من است توجه و خدمت به مردم است و این به کمک خود مردم امکان‌پذیر است.

وی تاکید کرد:بنده کاملا امیدوارم دولت من دولت امید خواهد بود و همه ما باید آینده را بسازیم و انشاءالله خواهیم ساخت و همه مطالبات قانونی به حق جناح‌ها و گروه‌ها  مدنظر بنده خواهد بود.

*به اجرای تمام اصول قانون اساسی پایبندم

رئیس‌جمهور ایران اسلامی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان رئیس‌جمهور منتخب ایران وظیفه‌ام اجرای قانون اساسی است و به این امر پایبندم و برای اجرای تمام اصول قانون اساسی به ویژه فصل سوم تلاش می‌کنم.

حجت‌الاسلام روحانی در مورد ورزش و نظام باشگاه‌داری که سوال خبرنگار ورزشی کیهان بود ابتدا برای موفقیت تیم ملی کشورمان در رقابت‌های جام جهانی آرزوی موفقیت کرد و  تصریح کرد: جوانان ما بسیار علاقمند به این ورزش هستند و اقدامات و نواقص زیادی نیز در این حوزه داریم و بنده نیز در برنامه‌ای که اعلام شد یک بخش را به ورزش اختصاص دادم.

وی افزود: من اینجا قول می‌دهم که ورزش را نه صرفا به عنوان ورزش بلکه برای سلامت، عامل نشاط جامعه و غرور ملی مورد توجه ویژه دولت خود قرار خواهم داد.

*مذاکرات با 1+5 را فعال تر خواهیم کرد

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر از جانب 5+1 برای تعلیق بخشی از غنی‌سازی به شما پیشنهاد دادند آیا قبول می‌کنید اظهار داشت: این سوالات جزئی را باید در فرصت خود بحث و گفت‌وگو کرد؛ در مورد مذاکرات هسته‌ای با 5+1 ما این مذاکرات را فعال‌تر خواهیم کرد و معتقدیم مسئله هسته‌ای صرفا و صرفا راه‌حل مذاکراتی دارد و تهدید و تحریم موثر نیست.

*تهدید‌های ظالمانه را از سر مردم رفع می کنیم

حجت الاسلام روحانی مذاکرات در خصوص مسئله هسته‌ای را در رسیدن به اعتماد متقابل بین ایران و قدرت‌های جهانی امکان‌پذیر دانست و با بیان اینکه از تجربیات گذشته نیز استفاده خواهم کرد گفت: حقوق مسلم ایران مدنظر دولت آینده خواهد بود و تلاش خواهیم کرد که تهدید‌های ظالمانه را از سر مردم رفع و روابط بهتری را با کشورهای جهانی به ویژه کشورهای همسایه داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه پیشنهاداتی در مذاکرات آلماتی 2 در مورد فردو مطرح شد، نظر شما در این خصوص چیست؟گفت: این مسائل،مسائل جزیی و ریز مذاکره است.

حسن روحانی در ادامه این نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره سوریه، گفت: مشکلات سوریه با رأی و نظر مردم سوریه حل و فصل می‌شود، در سوریه آنچه موجب نگرانی مردم ما است، جنگ داخلی است که باید پایان یابد و مداخلات خارجی در سوریه نیز باید پایان پذیرد.

وی افزود: دولت فعلی که بر سوریه حاکم است تا انتخابات بعدی باید به عنوان دولت مورد نظر همه کشورهای جهان باشد، در انتخابات 2014 هم هر چه رأی و نظر مردم بود حاکم خواهد بود.

رئیس‌جمهور منتخب ملت در ادامه و در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه ویژه نابینایان که پرسید من احمدی‌نژادی هستم و به خاطر حفظ نظام و ایران و سربلندی کشورمان و توصیه مقام عظمای ولایت، پا به رکاب دولت شما تلاش خواهم کرد، شنیده‌ها حاکی از این است که شما می‌خواهید مدیران شایسته‌ دولت دهم را درو کنید، آیا شما از آنان استفاده می‌کنید؟ توضیح داد: ما گفتیم کلید داریم داس نداریم. در دولت آینده کارآمدی و شایسته‌سالاری را مد نظر قرار خواهیم داد؛ همه آن عزیزانی که در این 8 سال کار و تلاش کردند و شایسته هستند، در برابر آنان تواضع و احترام می‌کنم و از آنان استفاده خواهم کرد البته اگر کسی اتوبوسی آمده باشد و بدون بلیت آمده باشد، آن فرد خودش بلیت نگرفته است.

وی اضافه کرد: امیدوارم از همه مدیران شایسته در دولت آینده استفاده شود، این قول را هم می‌دهم که به سهم خودم اجازه نخواهم داد در دولت آینده به کسی توهین شود یا به کسی تهمت زده شود. ان‌شاء‌الله اخلاق، برادری، محبت در این کشور مستقر خواهد شد و فقط با برادری و محبت و یگانگی است که می‌شود کشور را پیش برد.

روحانی ادامه داد: ما در داخل کشور در ابتدا باید تلاش کنیم اگر کسی فاصله گرفته او را جذب کنیم. جذب، اولین قدم ماست، مردم ما خیلی خوب هستند، ممکن است استثناهایی هم در گوشه و کنار باشد ولی ملت، دوست نظام و انقلابند، زیر خیمه ولایت، ایرانیت و اسلامیت هستند.

روحانی با تأکید بر اینکه اگر کسی گله‌ای دارد باید او را جذب کنیم، تصریح کرد: ممکن است ما دشمنانی داشته باشیم و البته داریم، اما حداکثر تلاش ما این است که به دشمن بفهمانیم که ناچار است در برابر ملت بزرگ ایران سر فرود بیاورد نه اینکه دشنه خود را نشان دهد، این هدف ماست. ملت ما در همین قدم اول با حضور گسترده در انتخابات این موضوع را نشان داد، چه قدرتی بالاتر از این؟ بیش از 72 درصد ملت در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

به گفته وی، این مردم عاشق کشورشان هستند، عاشق توسعه هستند، عاشق سربلندی این کشور هستند و دشمن این قدرت را دیده است و حتما اگر دشمنی هست بر آن دشمن تأثیر گذاشته و اگر کسانی هستند به فکر دشمنی آینده‌اند، حتما ادامه نخواهند داد و شرایط کاملا با آنچه که بوده، عوض شده است.

روحانی تأکید کرد: رسیدگی به وضعیت معلولان و روشندلان در اولویت کار دولت خواهد بود و این وظیفه انسانی و اسلامی دولت است.

خبرنگار BBC از روحانی پرسید «با توجه به اینکه یکی از محورهای اساسی برنامه‌ دولت شما در سیاست خارجی تعامل سازنده با جامعه جهانی است و با توجه به اینکه در روابط ایران و انگلستان راجع به حوادث پیش آمده، مشکلاتی به وجود آورده که سطح روابط به حداقل روابط دیپلماتیک رسیده است، آیا شما برای بهبود این روابط برنامه خاصی دارید یا خیر؟» که روحانی جواب داد: همانطور که عرض کردم، با همه کشورهایی که ما آنها را به رسمیت می‌شناسیم، مبنای دولت این است که اگر مشکلاتی وجود دارد، رفع شود.

وی بر همین اساس ادامه داد: اما قرار ما این است که مبنا احترام متقابل، مد نظر قرار دادن حقوق حقه ملت ایران، منافع متقابل، منطق، عقلانیت و حرکت در مسیر اعتدال باشد تا بتوانیم مشکلاتی که بین ما و کشورهای دیگر هست را برطرف کنیم بنابراین دولت انگلستان هم از این اصل کلی مستثنی نیست.

*سیاست‌های کلی اصل 44 باید به دقت دنبال شود

روحانی در پاسخ به سوالی درباره سیاست‌های کلی اصل 44 گفت: سیاست‌های کلی اصل 44 باید به دقت دنبال شود، چرا که یک قانون نوشته شده است و رهبر معظم انقلاب نیز از آن به عنوان انقلاب اقتصادی یاد کرده است.

وی با اشاره به برنامه پنجم در قانون بودجه گفت: برنامه پنجم و بودجه را که تصویب شده اجرا خواهیم کرد، البته در صورتی که دولت نظری داشته باشد آن را در قالب لایحه دو فوریتی و در مواقع ضرورت در قالب لایحه سه فوریتی تقدیم مجلس خواهیم کرد، امیدوار هستیم نمایندگان مجلس نیز همکاری خوبی با دولت داشته باشند.

روحانی در ادامه با بیان اینکه اساس سیاست خارجی مبتنی بر تعامل براساس احترام متقابل است، در پاسخ به سوالی خبرنگاری که می‌گفت: انجمن صنفی خبرنگاران به عنوان آنچه او پناهگاه خبرنگاران می‌خواند احیا خواهد شد یا خیر، تاکید کرد: امید را نه اینکه من بلکه مردم با مشارکت خود زنده کردند. بنده نه تنها آن انجمن بلکه همه انجمن‌ها را طبق قانون فعال خواهم کرد، چرا که انجمن‌های صنفی بهترین راه برای حل مسائل جامعه است، لذا بنده تلاشم را در این مسیر انجام خواهم داد.

خبرنگار هیسپاین تی وی از روحانی درباره روابط دولت آینده با آمریکای لاتین ‌پرسید که وی در پاسخ گفت: اولویت ما در ابتدا کشورهای همسایه و کشورهای غیرمتعهد هستند و با کشورهای دیگر از جمله آمریکا لاتین نیز توسعه روابط خواهیم داشت.

*دولت آینده دولتی فراجناحی و شایسته سالار خواهد بود

خبرنگاری از روحانی پرسید آیا در کابینه‌اش از اصولگرایان استفاده خواهد کرد یا خیر که وی توضیح داد: همان طور که در شعارهای انتخاباتی خود گفتم دولت آینده، دولت فراجناحی خواهد بود؛ در دولت آینده استفاده از اعتدالگرایان، اصلاح طلبان، اصولگرایان محدودیت نخواهد داشت.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه واژه دولت ائتلافی رانمی‌پسندد گفت که دولتش فراجناحی و شایسته سالار خواهد بود.

خبرنگار شبکه NBC آمریکا از رئیس جمهور منتخب ملت ایران درباره رابطه ایران و امریکا پرسید که روحانی در پاسخ گفت: مسئله رابطه ایران و آمریکا مسئله پیچیده و دشواری است و مسئله ساده‌ای نیست.

*در رابطه ایران و آمریکا زخمی کهنه وجود دارد

وی افزود: یک زخم کهنه وجود دارد که باید بررسی و درمان شود. ما به دنبال توسعه تنش و افزایش آن نخواهیم بود اما از حقوق خود نیز کوتاه نخواهیم آمد.

روحانی با بیان اینکه عقل سلیم حکم می‌کند که درباره گذشته به راه حل‌ها برسیم افزود: برای سخن گفتن با آمریکا باید حتما شرایطی فراهم شود.

رئیس جمهور منتخب ایران در ادامه گفت: اولا امریکا نباید در امور داخلی ایران دخالت کند و تمام حقوق حقه ملت ایران ازجمله حقوق هسته‌ای را به رسمیت بشناسد و در ثانی باید سیاست‌های یک جانبه گرایانه کنار گذاشته شود تا شرایط فراهم شود و اگر در این صورت احساس حسن نیت آمریکا فراهم شود زمینه می‌تواند متفاوت باشد.

*دولت آینده از حقوق ملت ایران کوتاه نخواهد آمد

روحانی تاکید کرد:همه باید بدانند دولت آینده از حقوق حقه ملت ایران کوتاه نخواهد آمد.

روحانی در پاسخ به سوال روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد مبنی بر اینکه یکی از مسائلی که مطرح کردید، این بود که فضای امنیتی را به فضای سیاسی تبدیل می کنید که یک مصداق جدی برای این مسئله رفع محدودیت از بعضی چهره‌های سیاسی است، در این زمینه چه برنامه‌ای دارید، اظهار داشت: فضا را خود مردم عوض کردند؛ قرار بود قبلا دولت فضا را فضای دوستی، تعامل و فرهنگی کند که این روزها مردم فضا را کاملا عوض کردند.

وی اضافه کرد: در خیلی از امور نباید عجله کنیم و باید به زمان واگذار کرد. بسیاری از امور کار یک رئیس جمهور و قوه مجریه به تنهایی نیست، سه قوه باید با یکدیگر کار کنند، تلاش کنند ولی کاملا امیدوارم فضا تغییر کند و بسیاری از خواسته هایی که مدنظر است زمینه تحققش آماده خواهد شد.

رئیس‌جمهور منتخب مردم در پاسخ به این سوال که آیا قول می‌دهید این مطالبه را پیگیری کنید، یادآور شد: پس اینهایی که گفتیم چه بود؟

وی در پاسخ به این سوال که مزد امسال کارگران 487 هزار تومان و 6 درصد کمتر از نرخ رسمی تورم تعیین شد؛ برنامه شما برای افزایش مزد کارگران چیست؟ افزود: این تنها قول بنده نیست قانون این را می‌گوید؛ طبق قانون باید افزایش حقوق با افزایش نرخ تورم مساوی باشد. از این رو همین کاهشی که شما گفتید وجود دارد و باید رفع شود.

روحانی ادامه داد: دولت تلاش خواهد کرد که قانون را عملیاتی و اجرا کند و این نقص را برطرف نماید.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعد از انتخاب شما پیام‌های زیادی به روزنامه آفتاب یزد فرستاده ‌شد که شما حتما در کابینه‌تان از عارف به عنوان معاون اولتان استفاده کنید، آیا شما این درخواست مردم را اجرا می‌کنید؟ گفت: فقط به آفتاب یزد گفتند یا به بقیه هم گفتند؟

وی یادآور شد: بنده از همه عزیزانی که نامزد انتخاباتی بودند و به اصطلاح مردم، رقیب بودند و در دوران تبلیغات انتخابات و بعد از آن ،همه لطف و محبت کردند استفاده و بهره‌برداری خواهم کرد.

*از آقای عارف برای حضور در دولت دعوت خواهم کرد

روحانی ادامه داد: انشاءالله از همه نیروهای لایق و شایسته دعوت می‌کنیم که همکاری کنند حال دیگر به میل خودشان است. ممکن است بعضی‌ها بپذیرند یا نپذیرند و شرایط به گونه‌ای باشد که قبول کنند یا خیر. به هر حال از همه آنها دعوت می‌کنیم و از آقای عارف هم دعوت خواهیم کرد و وابسته به میل آنهاست که در کابینه باشد

رئیس جمهور منتخب ایران اسلامی در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه CCTV چین مبنی بر اینکه آینده رابطه ایران و چین چگونه خواهد و شما چه اقداماتی برای بهبود این روابط انجام خواهید داد، اظهار داشت: بین ایران و چین روابط خوبی بخصوص در سال‌های اخیر شکل گرفته است.

وی اضافه کرد:  ممکن است دولت جدید نکاتی را مدنظر داشته باشد که آن را با مقامات چینی طی مذاکرات و توافقاتی در میان خواهد گذاشت اما در نهایت ما رابطه مطلوب با چین را می‌خواهیم و آن را دنبال خواهیم کرد.

روحانی در آخرین سؤال در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرگزاری آنا مبنی بر اینکه برنامه‌های دولت شما برای دانشگاه‌ها و در زمینه بودجه علمی و تحقیقاتی چیست، اظهار داشت: تلاش بر این است که کیفیت دانشگاه‌ها را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه کاربردی کردن برخی از دانشگاه‌ها را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: بایستی رابطه دانشگاه‌ها را با صنعت افزایش دهیم تا دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود بتوانند به مشاغل مرتبط دست پیدا کنند.

نظرات() 
X بستن تبلیغات

طبقه بندی

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  کدام واژه بهتر است ؟
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات