تمامی فعالیت های این سایت مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد

ژل های زناشویی همه چیز درباره ی خودرو

عکس های نایس

مجله خبری Nices.IR

سه شنبه 9 مهر 1392

انتقاد خاتمی از استقبال از دکتر روحانی

نویسنده: نوید   طبقه بندی: اخبار، 

انتقاد شدید خاتمی

من  از  آقای روحانی دفاع نمی‌کنم بلکه از حق ملت، مصلحت و امنیت ملت  دفاع می کنم، این جریانات امنیت ملت را به هم می‌زنند تعداد اقدام کنندگان کم است ولی زور شان زیاد است! وجود این جریانات طالبانی، خشن، نشانه آزادی بیان و آزادی فکر نیست، نشانه تخریب و دهن کجی به آرای ملت و تصمیمات رهبری و فضایی است که در جامعه ما ایجاد شده است .

رئیس دولت اصلاحات با انتقاد شدید از حوادث پیش آمده در حاشیه استقبال از رئیس‌جمهور در فرودگاه مهرآباد، این جریانات تخریبی را سازماندهی شده و نه خودسر دانست و با بیان اینکه مطمئنم رهبری راضی به این کارها نیستند، هشدار داد: اگر جلوی جریانات تخریبی گرفته نشود مثل زمان اصلاحات می‌شود که اوایل این طور بود و بالاخره منجر به ترور شد.

حجت الاسلام خاتمی در دیدار با جمعی از ایثارگران و جانبازان و آزادگان گفت: یکی از بهترین خاطرات من سال ٨٣ بود که در دانشگاه تهران به عنوان رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی و دومین مقام کشور صحبت می کردم و دانشجویان اعتراض‌های تندی کردند و من مطمئن بودم جوانی که بلند شده و اعتراض می کند ذره‌ای نگران نیست که با او برخورد خواهد شد؛این فضا باید گسترده‌تر شود.

رئیس دولت اصلاحات هشدار داد: نقد با تخریب متفاوت است.اگر جلوی جریانات تخریبی گرفته نشود مثل زمان اصلاحات می‌شود که اوایل این طور بود و بالاخره منجر به ترور شد.

وی ادامه داد:این جریان خشونت گرای بی‌منطق نقد نمی‌کند تخریب می کند. این جریان درموقعیتی که رییس جمهور رفته  و از ملت و عزت آن دفاع می‌کند و مورد تایید رهبری است به روش هایی که به شدت مورد نقد مقام معظم رهبری است به تخریب دولت دست زده‌اند. نمونه اش در قم بود، اینجا دوباره این مسائل تکرار می شود که قابل قبول نیست. فعلا کاری ندارم به اینکه نیت‌ها چیست؟ممکن است خیر بوده باشد گرچه اینها را خودسر نمی‌دانم بلکه آنرا سازماندهی شده می‌دانم.

خاتمی با بیان اینکه وزارت اطلاعات و قوه قضاییه مسئول است که این امر را پیگیری کنند، تصریح کرد: من از  آقای روحانی دفاع نمی‌کنم بلکه از حق ملت، مصلحت و امنیت ملت  دفاع می کنم، این جریانات امنیت ملت را به هم می‌زنند تعداد اقدام کنندگان کم است ولی زور شان زیاد است!

رئیس‌جمهور اسبق کشورمان ادامه داد: وجود این جریانات طالبانی، خشن، نشانه آزادی بیان و آزادی فکر نیست، نشانه تخریب و دهن کجی به آرای ملت و تصمیمات رهبری و فضایی است که در جامعه ما ایجاد شده است.

با بیان اینکه جنگ خیلی کلمه زشت و نفرت آوری است و آثار و نتایجش بسیار مصیبت بار و خسارت آور است، اظهار داشت:اما اغلب یا در بیشتر موارد جنگ سبب می شود زیبایی های بزرگی هم آفریده شود، چون جنگ دو سو دارد یکی کسی که زور می گوید و ظلم و تجاوز و توسعه طلبی می کند و از حقوق خودش پا فراتر می گذارد و قصد تصاحب چیزهایی دارد که متعلق به دیگران است و راه و روش خشونت و خون و زور و سلاح را در پیش می گیرد و این نهایت زشتی است که در جنگ وجود دارد.

رئیس بنیاد باران تصریح کرد: ولی طرف دیگر کسی است که دفاع می کند، دفاع می کند از سربلندی ،استقلال و عزت و اینجاست که در دل جنگ زشت و نفرت آور، زیبا ترین زیبایی ها آفریده می شود؛انسانی که برای عزت خودش می ایستد یعنی جان می دهد که عزت او پایمال نشود جان می دهد که ملت او حقیر و وابسته نشود جان می دهد که خاک و سرزمینش آزاد بماند جان می دهد که مردم بتوانند در درون مرزهای خودشان کریمانه آزادانه و بزرگوارانه زندگی کنند؛خیلی ارزشمند است او از همه چیز خودش می‌گذرد تا همه چیز را از ملتش نگیرند این  زیبایی هایی است که شهیدان و ایثارگران و جانبازان و آزادگان ما خلق کرده‌اند.

خاتمی تاکید کرد: ایثارگری ابزار نیست هدف است، ایثارگری اگر ارج نهادن  اخلاق و فداکاری است برای مساله‌ای که بزرگ‌تر از خود انسان است و تسلط بر نفس برای اینکه به یک هدف بزرگ غیر از هدفی که در محدوده زندگی شخصی هست برسیم (که روح اخلاق هم همین است) حرمت نهادن به ایثارگری این است که اخلاق را در جامعه درست بکنیم.

خاتمی یادآور شد:«من بارها گفته‌ام اینجا هم می‌گویم ظاهرا در سال 64 بود که دوستان ما در جنگ چند میلیارد پول دلار می‌خواستند. کل در آمد کشور 6 میلیارد دلار بود یعنی بیش از کل درآمد، برای اداره جنگ  بودجه  می‌خواستند؛این امکان نداشت اما به خاطر دارم بیش از نیمی از کل درامد ارزی کشور در اختیار جنگ گذاشته شد و با حدود 3 میلیارد دلار آقای موسوی مملکت را اداره کرد.

خاتمی تصریح کرد: با این مقدار پول ، دشوار بود که کارهای عمرانی زیادی بشود  ولی در عین حال  می‌بینیم که در همان دوران جنگ،  بسیاری از آبادانی‌ها صورت گرفت و جامعه نیز بخوبی اداره شد، انتظار این بود پس از جنگ ما همه امکاناتمان در مسیر ساختن بکار بیفتد .

آنها می خواستند ویران کنند وکردند ما بایستی بسازیم آنها می خواستند کل ملت ما را اسیر کنند ما می خواستیم طبق قانون اساسی آزادی ها را در جامعه گسترش دهیم.آنها می خواستند حق حاکمیت مردم بر سرنوشت را بگیرند ما می خواستیم با تقویت انتخابات و مجلس شورای اسلامی یااین حق را بیشتر تثبیت کنیم  در دوران سازندگی با اینکه مملکت ویران بود ولی کارهای خوبی صورت گرفت.

وی با طرح این پرسش که اگر آن کارها و کارهایی که در دولت پس از آن شد، نبود، مملکت امروز در چه وضعی بود؟، اظهار داشت: این راه‌ها، بندرها، سدها و زیر بناهای  دیگر با چه خون دلی در دوران سازندگی ساخته شد و در دوران اصلاحات تقویت شد و در این هشت سال نمی‌خواهم بگویم، خرابکاری می گویم با عدم تدبیر واقعا زمینه‌های پیشرفت مملکت مسدود شد اما با تمام این اوصاف، از نظر زیرساخت‌ها، کشور با کارهای صورت گرفته از بعد از جنگ تاکنون در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

خاتمی با بیان اینکه مهمترین وجهه اصلاحات این بود و الان هم هست که چهره رحمانی دین را نشان بدهد ، گفت:الان هم معتقدم این درگیری ها کشتارها بخصوص شیعیان عزیز که دارند کشته می‌شوند، ناشی از دیدگاه‌های تنگ نظرانه و ارتجاعی و غلطی است که از اسلام وجود دارد و دشمن خارجی هم از اینها سوء استفاده می‌کند. دید روشن بینانه، دید رحمانی، دید انسانی  از دین بسیار مهم است.

خاتمی  ادامه داد: ما که حکومت اسلامی داریم  می‌خواهیم چه چهره‌ای از اسلام در دنیا نشان دهیم؟ چهره خشونت، ترور، زدن، بستن، ارتجاع، جریاناتی که جز کشتار و کشتن انجام نمی دهند یا اینکه ما نماینده صلح در دنیا هستیم؟

رئیس موسسه بین المللی گفت‌و گوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها، تاکید کرد: امروز خوشحالیم که آقای رییس جمهور به سازمان ملل می‌رود و ندای صلح می‌دهد آن هم نه از موضع ذلت که  از موضع عزت! ما نمی‌خواهیم با دنیا جنگ کنیم، ما نمی‌خواهیم با دنیا تنش داشته باشیم، حقوقی داریم که روی آن می‌ایستیم؟ ملت منافعی دارد که از آن کوتاه نیامده و نمی‌آییم.اما آیا روش تشدید دشمنی‌ها درست است ؟ آیا روش نشان دادن چهره خشن و بهانه دادن به دست آنها که فشار را بیشتر کنند، تنگنا را زیادتر کنند، تشدید کنند و به  اسلام هراسی و ایران هراسی دامن بزنند درست است؟

وی با بیان اینکه با نشان دادن چهره صلح آمیز و انسانی اسلام است که می شود خیلی از دشمنی‌های غرب را افشا کرد و جلوی آنها را گرفت، تصریح کرد: امروز ما خشنودیم که  این رویکرد، یعنی رویکرد اصلاح امور و تدبیر امور و رویکرد حرمت مردم، رعایت حقوق مردم و رعایت آزادی‌های مردم در داخل و هم تنش زدایی و صلح خواهی در خارج با تکیه بر مصالح و منافعی که مملکت ما در حال غالب شدن است.

رئیس‌جمهور اسبق کشورمان  تاکید کرد: چرا باید این طور حساب کنیم که منطقی رفتارکردن یعنی گذشتن از حقوق ملت؟ خیر اینگونه نیست، آنچه مهم است تامین حقوق ملت است و اگر خشونت گرایی و جنگ گرایی سبب بشود این حقوق ضایع شود این ضد انقلاب و غیر انقلابی است.

وی افزود: غرب باید ستمی که به این ملت شده است بپذیرد و حاضر باشد از آن دست بردارد و حقوق ایران را بشناسد، البته که ایران هم باید نهایت تلاشش را برای ایجاد اعتماد بیشتر و گسترش این اعتمادبکند، غرب هم عملا رسیده است به اینکه ایران نمی‌خواهد بمب بسازد.

رئیس دولت اصلاحات تصریح کرد: بنده به عنوان کسی که توسعه فناوری هسته‌ای در زمان ما بود اعلام می‌کنم اتهام ایران به اینکه قصد دارد سلاح اتمی بسازد نارواست. اگر حقوق قانونی ما طبق قوانین بین الملل شناخته شود، این طرف هم بهانه دست آنها ندهیم که الحمدالله این دولت در این مسیر حرکت می کند، می‌توان امیدوار بود که بتوان گامی در جهت حل مسائل  برداریم و کشور را از این مشکلاتی که در داخل و خارج دارد اندک اندک نجات دهیم.

نظرات() 
Gregory
سه شنبه 25 تیر 1398 06:47 ب.ظ
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this website.
It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get that "perfect balance"
between usability and visual appearance. I must say that you've done a excellent job with this.
Also, the blog loads very quick for me on Internet explorer.

Superb Blog!
ig
جمعه 7 تیر 1398 01:05 ب.ظ
Everything is very open with a very clear explanation of the challenges.
It was really informative. Your site is very helpful.
Thank you for sharing!
پایگاه خبری
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 12:57 ق.ظ
I am not positive the place you're getting your info, however good topic.
I must spend some time studying more or understanding
more. Thank you for fantastic info I was looking for this info for my mission.
roof leak repair lansing mi
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 03:37 ب.ظ
Is a fully licensed roofing contractor.
floor refinishing supplies toronto
جمعه 21 اردیبهشت 1397 09:11 ب.ظ
Guantee that your floor has been prepared for ending.
emergency roof repair near me
جمعه 21 اردیبهشت 1397 05:31 ب.ظ
We're the third era of roofing contractors.
roof leak repair lansing mi
سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 10:57 ق.ظ
The Roofing Firm of Tampa Bay Inc. • Roof flashings.
tow truck service mesa az
جمعه 14 اردیبهشت 1397 07:42 ق.ظ
Tow Truck & Wrecker Towing Service Aldine TX.
roof repair lansing mi
پنجشنبه 13 اردیبهشت 1397 01:27 ب.ظ
Wooden Shake or Composite Roofing - Repair.
sqm janitorial services inc
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 06:39 ق.ظ
On the lookout for knowledgeable janitorial service?
northside tree service atlanta ga
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 08:54 ب.ظ
Glorioso Tree Service is a UNBELIEVABLE firm.
hardwood flooring lansing michigan
یکشنبه 26 فروردین 1397 01:44 ب.ظ
Select the proper trim for your HardwoodInstallation.
stair railing companies near me
سه شنبه 21 فروردین 1397 06:35 ب.ظ
Discover stair builders in New Jersey on Yellowbook.
army mos 92w water treatment specialist
دوشنبه 20 فروردین 1397 08:03 ق.ظ
Operates and maintains water therapy gear.
best carpet cleaning services atlanta
یکشنبه 5 فروردین 1397 04:06 ب.ظ
Which means no more lengthy dry instances and wet carpet pads.
https://www.facebook.com/Elitepetsitting/
یکشنبه 13 اسفند 1396 06:15 ق.ظ
Does your dog need the pet sitter's consideration?
house cleaning services near me
پنجشنبه 3 اسفند 1396 05:44 ق.ظ
• Professional cleansing choice is time-saving one.
landscaping services cost
شنبه 28 بهمن 1396 08:43 ب.ظ
Copyright 2017 Professional Landscaping Providers, LLC.
ig
شنبه 21 بهمن 1396 04:05 ق.ظ
I couldn't resist commenting. Very well written!
towing company miami
چهارشنبه 18 بهمن 1396 02:39 ب.ظ
Get towing truck service wherever you're.
www.mariamikell.com
چهارشنبه 4 بهمن 1396 04:41 ق.ظ
Have you ever thought about creating an ebook or guest authoring on other sites?

I have a blog centered on the same ideas you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my viewers would value your work.

If you are even remotely interested, feel free to send
me an email.
Lelio Vieira Carneiro Junior
شنبه 20 آبان 1396 10:37 ب.ظ
What a stuff of un-ambiguity and preserveness of
valuable knowledge regarding unexpected emotions.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
X بستن تبلیغات

طبقه بندی

نویسندگان

صفحات جانبی

نظرسنجی

  کدام واژه بهتر است ؟
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic